Clicky

Jump to content

Cateva imagini de prin Barcelona, locatia MWC

Recommended Posts

Ai sa razi, dar unii chiar au nevoie de functia de baza a telefonului, aceea de a suna, si vor cat mai multa autonomie. Telefonul ala e perfect din punctul asta de vedere.

Adica parintii mei. Tata mai e cu mai e(care cam asa e la toti pe care ii cunosc), vrea sa isi ia si tableta... ma rog, treaba lui. Insa mama(care,din nou, e asa cam la toti pe care ii cunosc) poti sa-i pui in mana Galaxy S3, tot stocul de iPhone 5, nu conteaza. L-ar lua (fara sa se uite la el) si l-ar vinde sa isi ia un telefon din asta blindat de la Nokia. :-) Serios

Ma refeream la faptul ca Nokia are deja vreo 5-6 telefoane din gama asta cu aproape aceleași caracteristici. Ce rost mai are încă unul?

Nu am nimic în potriva acestor mobile, au publiculvlor, dar ce rost are 105 cu Nokia 100,103,113,1616,1800, 1280,c1,c2,puse deja în vânzare cu preturi suficient de accesibile?

Exact rostul pentru care exista One x,c,v, rostul pentru care exista aceeasi masina Volkswagen Golf cu roti de aliaj model X sau model Y, dar aceeasi dimensiune, exact rostul pentru care exista 300 de detergenti care fac acelasi lucru dar au cutii colorate diferit. Asta e comertul. Trebuie sa aduci ceva "nou" ca sa nu te uite lumea.

PS Raspunsul la intrebarea de mai sus a fost "Intre 20 si 200 MB / luna"

Intre 20 și 200? Pai e ok. Dacă e intre 0 și 20 trebuie să te îngrijorezi.

Nici nu am zis ca am o viata roz. Am strâns mult ca sa îmi iau telefonul actual care nu e vreun high-end

Anyway, se pare ca am provocat o adevărată discuție aici și îmi pare rău dacă e offtopic :)

O sa mi-o iau de la Asus, dar Padfone 2 nu isi mai are rostul, din moment ce la nici 3 luni a fost lansat un alt Padfone, cu ecran mai mare si rezolutie 1080p. Adica e prea devreme.

Nici nu s-a uscat mirosul de spray anti coroziv de pe cele care stau pe raft. Stiti ca se da cu solutie orice produs din China care ajunge cu vaporul, datorita coroziunii. :)

Iar pretul e cam coca :(

Macar de-ar face un rabat considerabil la Padfone 2, daca tot au lansat urmatoarea generatie. Dar tare mi-e ca au pus pretul de 1000 de euro la varianta noua, ca inca sa mai vanda Padfone 2 cu 700, pentru ca diferenta de pret e considerabila.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Sincer mie mi se pare o prostie, acest Padfone. Si nu prin prisma conceptului, ci a pretului. Primul Padfone costa peste 3000 de lei, al doilea, 3500, iar al treilea o mie de €€€€ :( . Mult monser, prea mult. Mai degraba un laptop Asus din seria G tot de la Asus, si since3 stie mi multe decat chestia asta. Adica ce mama naibii face acest Padfone, de costa cat elixirul tineretii??? Cartofi prajiti, varza cu carne, prajituri, cozonaci sau chestii din astea??? Moft, nenica moft.

As alege Xperia Tablet Z in defavoarea lui Padfone infinity.Faptul ca e rezistenta la apa o face o tableta inedita.Procesor S4 Pro care este foarte puternic in ciuda faptului ca au aparut deja Qualcomm 600 si 800.Eu sunt de parere ca are forta sa ruleze ultimele aparitii in materie de jocuri cel putin 1 an si jumatate de acum in colo .Cred ca in gama ei de pret sterge pe jos cu orice alta tableta,aici intra si Apple.Ce sa mai,gama Z de la Sony e chiar nemaipomenita :D

Nu credeti absolut tot ce se spune. Sa fim seriosi, Sony a mai retras telefoanelor lor rezistente la apa. Padfone-urile sunt intr-adevar prea scumpe. Asta e parerea mea, nu-mi place absolut deloc cum arata tabletele Sony.

Pai a mai fost o tableta de la Sony rezistenta la apa, testata chiar si pe meleaguri mioritice. Nici nu a apucat bine sa intre in stocuri ca deja era la tocatoarea de plastic :)). S-au facut de tot rasul, o companie ca Sony sa lanseze un produs care este promovat ca fiind rezistent la apa, de fapt sa inghita mai multa apa ca o balena :))

Dacă va documentați mai bine și vedeți ca acea tabletă  ne era rezistenta la apa, pana acum Sony, avea doar telefoane rezistente la apa.....  Și din câte am citit eu, nu s-a făcut niciunul de rușine. Uite și problema care a avut-o http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/sony/review-sony-xperia-tablet-s_15031.html

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Edited by samyjuanito

Cred, daca trimiteati mai multi oameni era mai simplu si ati fi acoperit mai multe, dar probabil cheltuielile nu se justifica. Poate pe viitor, cine stie...

Super jucaria celor de la LG.Ma refer la Optimus G Pro.Mi-a placut faza cu transparenta la redare video.

Cred ca va fi un concurent foarte serios pt Note 2 sau Note 3.

Acoperim tot, doar ca nu prea avem timp de socializare

Vezi canalul YouTube: http://www.youtube.com/mobilissimo

Am vazut, ca sunt abonat al canalului vostru de YouTube, dar cred ca Emil e zombie dupa turul asta de forta :D

MWC mi-a lasat un gust amar. Vad ca deja companiile mari de talia Nokia, Samsung, HTC, isi fac singure evenimente unpacked, fara sa mai aduca nimic cu adevarat revolutionar la MWC.

Totusi mi-au placut lansarile Nokia cu acele telefoane de clasa de jos si mijloc, ceea ce este foarte bine si nu o sa va vina sa credeti acel Lenovo K900 cu procesor Intel dual-core.

Si cel mai mult mi-a placut prestatia baietilor de la Mobilissimo.ro care ne-au oferit hands-on-uri de la aproape toate dispozitivele lansate la MWC.

VA MULTUMESC!

• 4 weeks later...