Clicky

Jump to content
mesersmith

Cine suntem? Cu ce ne ocupam?

Recommended Posts

Suntem 3 din Galati acum :D E normal sa fie multi timisoreni, pentru ca Erwin e din Timisoara, Bucuresti-ul e plin de oameni din toata tara. Cel putin din ce s-a scris aici, sunt orase din tara reprezentate de un singur om :D

Ilici Ionut Andrei

fac 14 ani pe 29 august

De meserie elev, la anu trec in a 8-a. Cred ca-s cel mai mic de pe forum

De cand ma stiu le-am avut cu tehnologia. Telefoane, masini... tot ce se poate. Nu ma supar

Buzau, Buzau

Da, eu ma uit la fiica-mea care la 3 ani si ceva "rupe" telefonul. Stie sa-l deschida, isi alege jocurile care ii plac (puzzle-uri si de desenat in general), intra pe google play si ma intreaba daca jocul x....ar fi pentru ea sa il descarce, etc. Stie si cu camera foto, in special cea frontala, isi face poze. Iar daca acum e asa, la 14 ani ma intreb ce va face? Oricum, oamenii evolueaza si se adapteaza timpurilor. Felicitari "juniorului" nostru coleg care se descurca bine cu tehnologia si limbajul.

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Ce s-au schimbat pana acum, dar sa vezi ce se schimba de acum. Gandeste-te ca eu am gasit intr-o revista din 2005 o reclama Nokia. Camera VGA, posibilitatea de a instala jocuri, maneta de-aia gen jopistick, fara blitz. Si era recomandat ca fiind cel mai bun de pe piata. Era editia de noiembrie cred a revistei ,,Descopera".

Si bravo pentru fiica ta. De obicei fetele nu prea le au cu gadgeturi-le. Sa te bucuri de ea si sa fie sanatoasa. Asta-i cel mai important.

Edited by XperiaRulez

In orice caz, fiica-mea, ca de altfel toti copii din ziua de azi, is mult mai destepti decat cei din generatia mea. Vorbesc aici de oameni trecuti de 30 de ani, a caror copilarie a fost in marea ei majoritate in alb si negru, fara alte culori sau legaturi cu tehnologia. Eu am descoperit "gadgeturile" dupa revolutie, pe la 13-14 ani cand am vazut si eu un video sau un tv color cu maneta (telecomanda). In ziua de azi toti copii sunt rasfatati din acest punct de vedere, nu stiu insa cat de benefica este insa interactiunea cu toate aceste dispozitive.

In fine, gata cu offtopicul din partea mea.

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Multumesc frumos pt urare si apreciere,bucuria este reciproca...chiar daca este online ;)

Sa fi sanatos,asta este cel mai important...

Si multumesc pt urare ;)

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

Ma numesc Feri,tot din Timisoara,o sa implinesc 40 de ani....si momentan imi caut un loc de munca.Am lucrat la o companie petroliera ca si manager zona pe diferite departamente(operational si tehnic).

Pana la urma m-am inhamat cu un loc de munca,lucrez tot in domeniul petrolier.....dar nu sunt incantat de salar :( ....chiar daca am alte avantaje(masina de serviciu)

Daca tot am inceput sa postez de putin timp, hai sa ma prezint si eu. Liviu, 20 de ani, abia impliniti, student la Politehnica din Bucuresti, electronica si telecomunicatii in limba engleza - anul II. Bucurestean. Hobby-uri: obisnuite pentru varsta pe care o am si facultatea la care sunt.

.........

Ocupatie- student anul 3(viitor ofiter :P )

......

De marina?Politie?Army?SRI?