Clicky

Jump to content
execpwd

Baterie de capacitate ridicata pentru Acer S500 Cloudmobile

Recommended Posts

Uite ce-am gasit in cautarile mele disperate dupa o baterie mai mare : http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-3200mah-extended-battery-for-acer-cloudmobile-s500-with-battery-door.html

Totusi , mi se pare prea mare ... si nu ma refer la capacitatea ei , ci la marimea ei. E extraordinar de " obeza ". Ceva alternative ? Speram la ceva intre 1650 - 2000 mAh. A mai gasit cineva ceva ?

Ma omoara capacitatea scazuta a bateriei , cu toate ca tine intre 14-15 ore.

Cu toate ca nu cautam o baterie externa , se pare ca nu prea am alternativa. O sa investesc ~150 de lei intr-o baterie externa. In afara de kiwi-bird , mai are cineva sugestii ?

Sunt foarte multe.. Poate si mai bune ca acelea.. Nu cred ca gasesti bateria cu capacitate mai mare, cum a fost la S II, acea mai mare dar si cu alt capac.. la alt telefon nu am mai vazut. Am mai vazut adica dar iti facea telefonul de 3 ori decat era... si arata a "caramida", nu a telefon. Din cate stiu acea baterie externa nu iti incarca telefonul si doar iti consuma din ea si dupa aceea din telefon. Eu prima data aveam impresia ca incarca telefonul... asa ca e cam incomod sa o cari mereu dupa tine si cand folosesti telefonul si mai rau..