Clicky

Jump to content
Feri

Ce antivirus folositi pe telefon?

Recommended Posts

Eu momentan folosesc Lookout,dar am vazut niste recomandari bune pe mobilissimo.ro

Sent from my Optimus 2X

La ce te ajuta un antivirus pe telefon ? Nu am auzit de virusi pentru acest sistem de operare.. Se pot creea aplicatii care atunci prin executare sa iti formateze tot sau sa trimita parolele pe o adresa de mail.. dar mai mult de atat nu vad ce

Am incercat un Kaspersky pe Symbian pe vremuri, dar l-am dat jos ca deh, era Symbian si ce sa fac cu el ? Pe MeeGo n-am. Nici nu exista :D

Daca nu ma insel chiar pe Market au fost ceva probleme cu aplicatiile cu ceva timp in urma......

Nici eu nu am un antivirus instalat. Am foarte mare grija la aplicatiile pe care le instalez si la link-urile pe care le deschid. It hasn't failed me so far, dar mi-a fost furata parola de la contul de Yahoo, insa nu am intrat niciodata pe Yahoo Mail de pe mobil.

Da am niste aplicatii care ma enerveaza.. plus ca imi papa bateria:)), Si antivirusul e unul dintre acestea.. cred ca Avast este cel mai bun, dar cum au spus majoritatea daca luam de pe siteurile oficiale Google Play pentru Android nu cred ca putem avea batai de cap.. dar nu se stie niciodata..

Au fost si in Market virusi dar de genul "Gta 4","Flash" (pentru telefoane care nu suporta asa ceva)..dar cred ca s-au rezolvat.

Pai asta nu e deloc virus, e mai mult o eroare pe care niciun antivirus n-o poate corecta.

Edited by mesersmith

Parerea mea este ca daca esti un om inteligent si nu iti pui toate prostiile pe telefon.. nu ai dece sa iti montezi un antivirus care iti mai si mananca bateria..

Pai pt ce? Si le folosesti pe amandoua in acelasi timp?

Cu bateria cum se impaca?

cu consumul stau foarte bine, nu prea consuma resurse...

Bitdefender Mobile Security este un antivirus, iar Power Tune-Up este pentru managementul aplicatiilor si al resurselor... Baterie, RAM... merita incercat nu costa nimic ;)

Astazi am vz la un magazin online, baterie extinsa de 2700. Cu tot cu capac si cu husa. E vreo 250 ron.. Am vz si de 2000....la orange am vz o chesti de o bagi in mufa telefonului si te mai tine bateria inca 2ore....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Exista topicul cu magazine online, ati putea continua acolo. Ramaneti la topicul despre antivirus pe telefon.