Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Stefan P.

HTC One X cu baterie de One X+

Recommended Posts

Am vazut ca anumiti utilizatori de One X si-au schimbat bateria smartphone-ului cu una a proaspatului (oarecum) lansat, One X+. M-ar tenta si pe mine sa fac lucrul asta. Avantajul este destul de evident: marirea autonomiei. Intrebarea este cum? As putea cumpara de undeva bateria unui One X+ si apoi sa ma duc la un service si sa mi-o monteze ei sau sa fac asta de unul singur? Desigur, nu stiu daca o sa mai am parte de garantie daca o sa fac lucrul asta pe cont propriu. :D

Ai risca sa pierzi garantia pentru 300 mAh?Am vazut din intamplare niste articole ca update-ul la Android Jelly Bean imbunatateste semnificativ viata bateriei. In locul tau nu as face asta:D

Se potriveste fara probleme, doar ca nu prea se merita ca iti pierzi garantia aiurea pentru maxim o ora de viata a bateriei.

Sent from my Android device

buna

am nevoie de ajutor

mi-am cumparat un htc one x plus de vreo 2 sapt ,merge perfect insa mi se tot activeaza singur WIFI-ul si CONEXIUNEA DE DATE MOBILA

ma deranjeaza ca imi consuma bateria si trebuie sa stau tot cu ochii pe telefon sa le dezactivez

aveti si voi problema asta?

nu stiu ce sa ii mai fac..

:welcome:

Poti incerca cu aceasta aplicatie: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.falsite.ggovernor&feature=search_result care opreste 3G cand inchizi ecranul.

Iar cu aplicatia asta: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&feature=search_result inchizi pur si simplu 3G si Wifi direct de pe Home Screen.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Tudose Iulian
      Buna ziua,

Am un htc m8s de aproximativ un an si in aceasta dimineata ma confrunt prima oara cu aceasta problema. L-am lasat la incarcat deoarece se descarcase complet, si nu am fost atent dar beculet de notificare clipocea, l-am lasat peste noapte asa si dimineata la fel face, tin sa mentionez ca am incercat cu 2 incarcatoare diferite, atat in diferite prize cat si in laptop, acelasi rezultat. Am incercat sa tin apasat atat VOLUME UP + POWER 10 secunde de mai multe ori si nimic. Are cineva idee ce as putea sa fac, de preferat sa nu ajung cu el in service?
    • By S6Edge
      Salut! De o lună am grave probleme cu bateria acestui telefon. Se descarcă ridicol de rapid, să vă exemplific:
      Ieri aveam 18% baterie, deschis wi-fi-ul, POC, 11% dupa ce imi apar notificari de la mesajele de pe messenger. Dau sa citesc o converaatie, POC, 3%.
      Èšin să precizez că ce am zis mai sus nu se întâmpla mereu.
      Dacă ar fi aceea singura problemă, meh. Dar fraților, abia se încarcă. Scrie "încărcare rapidă", dar într-o oră in care ar fi trebuit să fie 100%, abia de face 20%. Rareori, 1/5 cazuri chiar încarcă rapid.
      Atenție, mereu am folosit încărcătorul original.
      De altfel, a treia și ultima, a apărut o pată de nu știu unde pe telefon. http://i.imgur.com/TsbNTKy.jpg
      Sper că mă puteți ajuta cu niște sfaturi și îmi cer scuze dacă am postat la categoria greșită!
    • By Liviu Roşca
      Pe scurt, am dat la schimb Nokia 520 pe un Desire 500 care rămânea blocat cu logo-ul HTC pe fundal alb. Am dat Nokia cu un incarcator iar HTC-ul l-am primit cu cutie, absolut toate cartile și accesoriile. Chiar și folia de protectie originală.

Am intrat in recovery, fastboot, am deblocat bootloader-ul si am instalat CWM Recovery iar de acolo un ROM de pe XDA. Maxim 2 ore timp pierdut.

Azi l-am colantat

-sunetul in casti e bun, beast audio + dsp manager;
      -memoria interna de (doar) 4 gb face telefonul aproape imposibil de utilizat, mai ramane 1 gb liber. Rezolvam in curand cu partitionarea cardului SD;
      -putine rom-uri pentru el chiar daca am varianta single-sim;

• By VR46
      Salut,

Am o problema enervanta cu indicatorul de baterie la telefonul Allview V1 i Viper.
      Ramane cu orele blocat pe acelasi procent la baterie desi il folosesc uneori intens.
      Apoi incepe sa scada in ritm normal, iar cand ajunge la 20% incepe sa se descarce foarte rapid.
      In cateva minute se descarca complet si se inchide telefonul.
      Stiti cumva care e problema si ce ar fi de facut?
      Multumesc in avans pentru ajutor.
    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      HTC One A9

Mobilissimo.ro prezintă telefonul HTC One A9 și realizează un unboxing și review pentru acest model. Terminalul costă în jur de 1800 lei la retailerii locali și vine cu un șasiu metalic destul de subțire, un ecran Full HD de 5 inch și o cameră de 13 MP cu stabilizare optică a imaginii. Avem la bord și Android 6.0 Marshmallow, 2 sau 3 GB RAM și 16 sau 32 GB stocare, plus o baterie de 2150 mAh.

HTC One A9 prețuri actualizate:

eMAG.ro QuickMobile.ro Cel.ro evoMAG.ro MarketOnline.ro Compari.ro  
      HTC One A9 Unboxing

HTC One A9 Review

HTC One A9 Galerie Foto

Important Information

Terms of Use