Clicky

Jump to content
steff195

Samsung Galaxy Note II - Accesorii

Recommended Posts

Eu la suporturile originale de S2 si Note1, care costau in jur de 130-150ron, aveau marginile alea dintr-un plastic cauciucat, foarte placut la atingere. Desi suportul in intregul lui era din plastic, partile acestuia care intrau in contact cu telefonul erau din cauciuc.

Cum se tine de parbriz? Prinderea este ferma? Vibratiile cum sunt?

Fostul suport statea pe bord acum l-am prins de parbriz.Asa cum se vede in poza,parbrizul era destul de aburit umed,dar telefonul statea bine.Vedem peste cateva zile.Idem si cu vibratia :)

@steff195

Daca ai grija cand il introduci in carcasa sunt sanse mari sa nu se zgarie ;)

Salut , ieri am luat si eu un Flap Essentials de la Cellular Line si mi se pare de calitate am platit 45 de roni de la un Orange Store din Gherla. Vanzatoarea mi l-a deschis sa il vad si mi s-a parut okey. Acum nu stiu cu o sa ma mai joc Real Racing 3 :huh: . Am luat un smart dock ca Coldfusion si am reusit sa fac ceva din telefon dar nu am tastatura si maus wireless. Telefonu se misca fluid si cand este pus pe doc in modul HDMI. Acu ma preocupa sa vad si eu cum reusesc sa fac rost de o carcasa pe negru (chestia aia din spate si din interior si de pe fata - cadrul ala cum e la mn alb vreau sa il fac negru) dar nu stiu de unde sa comand. Daca ma puteti ajuta mersi!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Stai, tu vrei sa schimbi carcasa pe negru? Daca despre asta vorbeai, nu cred ca o sa gasesti, din cate stiu eu, decat pe alb sau gri. Daca vrei asa ceva, poti gasi AICI tot felul de "maruntaie" pentru N7100. ;)

Edited by steff195

Pe negru direct ma interesează nu pe gri. Acu sunt la istorie deci BRB pe mine ma interesează housingu

Edited by Danut

Cine este interesat de suport de parbriz pt Note 2 ca cel postat de mine mai sus rog sa ma contacteze.

http://www.ebay.com/itm/110966167059?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/1139-samsung-galaxy-note-ii-accesorii/?p=17708

Pe al meu l-am vandut si mi-am comandat alta identica....doar ca din greseala am comandat 2 buc.

Pretul este exact ca cel de pe site.....adica 35 Lei+taxele postale(7-10 lei posta romana).Pt cei din Timisoara predarea este personala...fara taxe postale.

Produsele le voi primii in maxim 2 saptamani.

Cine este interesat de suport de parbriz pt Note 2 ca cel postat de mine mai sus rog sa ma contacteze.

http://www.ebay.com/itm/110966167059?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/1139-samsung-galaxy-note-ii-accesorii/?p=17708

Pe al meu l-am vandut si mi-am comandat alta identica....doar ca din greseala am comandat 2 buc.

Pretul este exact ca cel de pe site.....adica 35 Lei+taxele postale(7-10 lei posta romana).Pt cei din Timisoara predarea este personala...fara taxe postale.

Produsele le voi primii in maxim 2 saptamani.

Salut.

Mai ai cuma produsul comandat suplimenta ?

O zi buna !

Sent from my GT-N7100

Deja am un doritor pt suport,in caz ca renunta...esti urmatorul pe lista.

Multumesc pt intelegere.

Salut. Am o problema cu cardul extern din telefon atunci cand pun muzica pe el nu o pot asculta imi spune ca acest timp de format nu este suportat cu toate ca am pus doar .mp3. Cardul este nou un kingstone de 64gb clasa 10 si am facut o formare direct de pe telefon , ce as putea sa mai fac sau care ar fi problema??

Cu cardul in telefon, daca pui o piesa din telefon sau din pc direct pe card, fara sa-l scoti din telefon, tot nu merge?

Cardul se comporta normal in toate situatiile?

Cum l-ai formatat, in ce format?

Nu prea mai inteleg nimic, acum vad ca merge fara, probleme, momentan, si am pus si tot ce am vrut pe el , muzica(mp3) si poze iar toate merg fara problema. Problema nu stiu de la ce a fost , eu cand am luat cardul primul lucru l- am formatat cu ajutorul telefonul apoi am inceput sa pun pe muzica si poze, cardul fiind direct telefon cand faceam transferul, iar dupa cand am vrut sa ascult muzica imi dădea acea eroare, cand am ajuns iar acasa am incercat sa pun din nou muzica pe telefon doar ca acum prin airdorid si tot la fel mi a facut cand am incercat sa ascult melodiile respective. Apoi am scos cardul din telefon l-am bagat in adaptor si am incercat sa il formatez direct din pc doar ca am intampinat mici probleme ca dupa ce am dat format in loc de 64gb imi arata ca am 26gb vazand asta l-am bagat iar in telefon i am dat format dupa a nu stiu cata oara am iar apoi am copiat prin cablu muzica pe el si spre surprinderea mea au mers sa le ascult fara probleme si inca merg , sper asa sa format

PS : muzica a fost mereu pusa din pc direct pe card alte variante nu am incercat.

Edited by fLu

In legatura cu card pot sa va spun ca vad ca pana acum nu imi mai face probleme nu stiu ce a avut atunci la inceput in primele zile , important este ca acum merge fara probleme si sper ca asa ramane :D

Am o alta intrebare pentru cei care folosesc flip cover . Cat de multumiti sunteti de ele si cam cat de practice sunt ?  iar cand ma refer la cat de practice sunt as vrea stiu cum va descurcati atunci cand vreti sa faceti mai multe poze sau chesti de genul asta, imi place ideea acestei huse doar ca mereu m-am gandit ce fac  atunci cand intrebuie sa fac o poza, un filmulet , cu partea frontala , o sa stau cu ea asa atarnata mereu ?? ca bineinteles daca o lipesc de spatele telefonului acopera camera. Si inca ceva ,m-am uitat uitat asa pe net si am descoperit asta http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2372161&page=5 plus ca sunt o gramada de huse gen S4 cu s view pentru note 2 si ma gandeam daca se merita combinatia asta aplicatia respectiva+ o husa flip cover cu S view

Fiica-mea a avut la S3 flip-ul original si pana la urma a renuntat. Nu doar la poze ii era incomod. Daca esti power-user e destul de incomod si se uzeaza repede. "Balamaua" arata deja ca naiba dupa un an si a fost destul de scumpa chestia.

Salut. Pana la urma am urmat sfatul tau si chiar si altor utilizatori de huse flip care nu au fost foarte multumit de ele pe termen lung si asa ca mi-am cumparat acesta husa si sunt foarte multumit de ea ,acopera marginile telefonului , are un finisaj foarte placut si nu iti aluneca telefonul din mana.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk now Free

post-24-138157009778_thumb.jpg

post-24-0-02094500-1381570744_thumb.jpg

Edited by fLu

Iar pe langa Husa respectiva mi-am mai cumparat si un suport de telefon , clingo car vent black, de care sunt extrem de multumit si este exact ce vroiam . Telefonul sta foarte bine chiar nu ma asteptam sa se lipeasca atat de tare , este mic si destul de discret fata de un suport de geam asa ca il pot tine in permaneta instalat pe duza da aer si ceea ce imi place cel mai mult este ca il am in permanent in fata mea si fiind si mai aproape de mine il pot folosi lejer vb pe speaker.

post-24-0-61569500-1381571195_thumb.jpg

post-24-0-37673600-1381571202_thumb.jpg

Edited by fLu

Mi-am comandat o imitatie de husa S-View care m-a costat 16.90 lei. Sunt curios in cat timp ajunge din China :)

Sper sa nu fie teapa...comand prima oara de la ei.

http://www.aliexpress.com/item/For-Samsung-Galaxy-Note-2-Note2-II-N7100-7100-Original-S-View-Open-Two-Window-Flip/1253604772.html

Varul meu si-a dotat jumatate din casa si trei sferturi din garderoba de la AliBaba astia. Toate cumparate la bucata. Nu numai ca n-a luat nici o teapa, dar cand a facut un review negativ (comandase "Adidasi" albi si primise gri deschis), la contactat vanzatorul si a zis ca-i trimite comanda corecta, poate sa-si tina si perechea gri, doar sa schimba review-ul :D

Si la mine este bifata acea optiune cu pastrarea produsului daca este livrat gresit de vanzator.

interesanta husa s view si eu ma hitam acum ceva timp la ea pe ebay ca acolo gasisem o gramada chiar f frumoase. Acum sa vedem cum o fi cand iti vine. :D

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Azi am intrat in posesia husei S-View comandat de pe Aliexpres. La pretul asta(17 lei) este super ok, pe deasupra am primit si o folie de ecran ca bonus ;)

20131213_125756.jpg

20131213_125843.jpg

20131213_125850.jpg

20131213_125859.jpg

Sa o stapanesti cu placare :D . Dar facut ai sa mearga si ferestrele S-View, daca da cum se comporta  ??? ca pana la urma asta e toata smekeria la husa asta

Merge, pot răspunde la apeluri fără să deschid coperta. Doar ca trebuie apăsat un pic mai tare. Menționez am și folie pe ecran.

În partea de sus vezi cine te suna, sau dacă apeși tasta home vezi ceasul... etc.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

aham am inteles :D marfa. uite poate te ajuta aplicati asta S-view , cel putin eu asa ma gandeam ca o sa fac cazul in care imi luam o husa S- view ca am tot cautat pe net cand ma batea gandul sa imi iau asa ceva sa vad daca chiar se poate sa ai aceasi experienta de utilizare ca la un S4

Cand suna in fereastra de sus iti apare cine te suna,iar din fereastra de jos poti raspunde,asta fara sa am instalata acea aplicatie. Cand am timp fac un filmulet.

20131213_163836.jpg