Clicky

Jump to content
blackdeey

Cum arata smartphone-ul tau?

Recommended Posts

Ma bucur ca estimarea mea a fost buna, comunitatea Mobilissimo este una destul de numeroasa :) Astept cu nerabdare rezultatele.

Am ezitat pana acum sa completez vazand si reticenta altora privind publicarea rezultatului sondajului... dar pana la urma l-am completat si eu. Mai mult de curiozitate. Sper sa n-o fi facut degeaba. :)

Edited by steff195

post-2398-0-79355200-1361541050_thumb.jpgpost-2398-0-13010200-1361541047_thumb.jpgpost-2398-0-69269200-1361541047_thumb.jpgpost-2398-0-17513800-1361541048_thumb.jpgpost-2398-0-68449600-1361541048_thumb.jpgpost-2398-0-19763300-1361541049_thumb.jpgpost-2398-0-74556200-1361541049_thumb.jpgpost-2398-0-27989000-1361541050_thumb.jpgAm facut 101 respondenti. Iau in calcul rezultatele, insa chestionarul va ramane deschis pentru cei care doresc sa-l completeze. Asa cum am promis, atasez rezultatele. La ultima intrebare, sunt foarte multe raspunsuri si nu le am in procentaj. Va pot spune eu ca majoritatea au descris o pereche de casti, in viziune proprie.

La intrebarea, Ce marca si model de smartphone folositi? Cel mai popular, in procente a fost raspunsul Altele, calculand raspunsurile primite, cea ma folosita marca a fost Samsung Galaxy, S2 si Nexus cel mai des mentionate.

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri iar cei care doresc sa completeze, va fi deschis in continuare.

Multumim @blackdeey ;)

Poate ar fi interesant un chestionar mai amplu unde sa fie prinse macar marcile de baza la telefoane,sistem de operare folosit pe telefon,furnizorul de servicii,traficul de date folosite...etc.

Poate iti putem fi de folos cu structura chestionarului,personal sunt deschis la idei..... :)

Ar fi fost bine daca la marci erau puse mai multe, asta e motivul pentru care "altele" a avut o pondere atat de mare. Multumim pentru imagini.

Presupun că oricine vrea, poate face un chestionar despre orice pe acel site, nu? Haideți să facem noi unul mai complex, eventual mai multe, despre tot felul de subiecte.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Da, oricine poate pune un chestionar pe acest site. Este necesara crearea unui cont.

Referitor la modelele telefoanelor, am optat ca variante de raspuns pentru cele mai in voga, iar altele pentru celelalte variante. Scopul pe care l-am avut atunci cand am creat acest sondaj, mi l-am atins. Ma interesa, procentul de accesorizare a telefoanelor si dorinta oamenilor de a face acest lucru. Asta pentru ca vreau sa incep un proiect in domeniu.

Daca va pot ajuta cu sondajul, cu mare drag.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

• Similar Content

• By Cristian Dinica
      Salut,
      Ce ați alege între Samsung S8 și huawei mate 10 pro? De ce?
      Credeți că o să primească curând update la android p?
    • By Ovidiu Cretu (OviOne)
      Salutare,
      Am urmarit un pic forumul si as dori sa primesc si eu niste sfaturi de la colegii forumisti.
      Doresc sa cumpar un telefon performant cu urmatoarele cerinte in minte: buget 2500 RON; doar Android, pe cat se poate un flagship, va fi folosit in filme, jocuri gen PUBG, youtube si altele uzuale: chat, facebook etc.
      Am restrans optiunile la urmatoarele firme si modele:
      1- Oneplus 6 de pe site-ul lor, varianta 8Gb RAM/128GB stocare
      2- LG V30 
      3- Xiaomi Mi 8 
      4- Samsung Galaxy S9 sigilat de pe un site de vanzari online, cu factura si garantie.
      5-Sony Xperia XZ2 compact. (am mai avut un Sony in trecut si am fost super multumit; in plus nu imi plac telefoanele foarte mari, cu toate ca asta e trendul)
      Multumesc in avans pentru sugestii.

• By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      Cam scumpuț, dar spectaculos!

De pe http://www.marketonline.ro/boxe-portabile/-tecplus-boxa-cu-levitatie-magnetica-dynamo-putere-3w-conectare-bluetooth-negru

• By Liviu Roşca
      Eu am așa ceva, l-am ales pentru a face suma necesară transportului gratuit. S-a dovedit util atunci când nu am coverul la tabletă care o poate tine și verticală. Initial locașul acela unde intra tableta era mai îngust dar l-am polizat puțin ca să stea tableta puțin mai aplecată.

Bonus: Suportul de bucătărie.

• By valentinobv
      Salutare. Vand un telefon Huawei Ascend P6 negru in stare perfecta atat functional cat si estetic (folie pe ecran de cand l-am achizitionat), necodat.
      Caracteristici principale:
      - Grosime de doar 6,18 mm cu finisaj metalic
      - Micro-SIM
      - Procesor Quad-core Cortex A9 la 1,5Ghz
      - Ecran 4,7" IPS 720p (720 x 1280 pixels) cu Gorilla Glass
      - 8GB memorie interna
      - 2GB Ram
      - Camera principala cu auto-focus de 8MPx, camera frontala de 5Mpx
      - Wi-fi, bluetooth, GPS cu GLONASS, FM Radio, etc
      - Baterie non-remavable de 2000 mAh (tine lejer 2 zile in utilizare normala)
      - Android 4.4.2
      - are instalat si un soft de navigatie: Navigon
      - etc

Accesorii incluse:
      - Incarcator + cablu USB
      - Cablu date
      - Handsfree cu casti in-ear Pioneer
      - Boxa portabila Microlab (incarcare la USB, 1W RMS, Radio FM)
        Precizez ca accesoriile nu sunt originale, dar sunt de calitate.

Mai sunt incluse:
      - Husa silicon TPU (nu se deformeaza in timp) pentru spate si laterale
      - O folie de protectie ecran noua Kesselring Ultraclear HD
      - Card de 32 Gb ADATA clasa 10

Pret: 750 lei, negociabil in limita bunului simt

motiv vanzare: upgrade

0726122963
                    Vali

• Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...

Important Information