Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Ce model de telefon ati alege?

La cele doua am remarcat: HTC ONE X

-carcasa nu foarte pretentioasa

-update la Jelly Bean

-camera buna

-Beats audio

LG NEXUS 4

-Snapdragon S4 pro+2 GB RAM

-update constant de soft

-ecran bun

-pret(am ocazia sa il iau prin intermediul unor prieteni din SUA,mai ales ca este in stoc)

Pentru mine conteaza sistemul de operare foarte mult, camera si mai ales performanta

Ceva pareri ?as dori sa aud cateva pareri de la posesorii de HTC ONE X si de ce nu si de NEXUS 4 :)

Edited by Mihnea1207

As merge pe Nexus 4 pentru acelasi motiv pe care l-am mai expus aici: actualizarile Android vin mereu repede si ai parte de Android curat. Suportul din partea comunitatii este mare. Singura problema pe care o vad este lipsa unui slot de card. Nexus 4 are si un chipset nou. Urmatorul meu telefon va fi un Nexus, cu siguranta :D

Cred ca voi alege Nexus 4.Sunt putin dezamagit de cip-ul Tegra 3 care consuma o cantitate mare de energie si se incalzeste excesiv.Dar exista si o parte buna,pe Play Store exista destule jocuri optimizate special pentru Tegra(Beach Buggy Blitz,Dead trigger,Shadowgun,etc).Nu ma deranjeaza faptul ca nu are card,nu tin filme in telefon.Ma gandesc la faptul ca in acest an va fi lansat Android 5.0 si mai mult ca sigur ONE X va ramane la Jelly Bean.... si nu numai el.

Nu cred ca One X va ramane la Jelly Bean. Nici macar Nexus-urile nu primesc absolut toate update-urile. Tegra 3 merita pe o tableta, in schimb :D

Bineinteles,totul tine de platforma hardware.Indiferent de cat de bine este optimizat sistemul, nucleele grafice nu mai faceau fata lui Project butter care ajungea pana la 60 fps.Nexus 4 are un SOC nou si sunt sigur ca va primii update-uri cel putin 2 ani de acum in colo.Nici Tegra 3 nu e rau dar producatorii s-au ferit de el(Asus a optat pentru Qualcomm iar Microsoft a ales sa colaboreze cu Intel pentru Surface pro )

Edited by Mihnea1207

Transformer-ul meu e Tegra 3, pentru TF700 s-a mers intr-adevar pe Qualcomm. Oricum, dintre toate telefoanele, Nexus-urile au cea mai mare durata de viata. Nu cred ca Tegra 3 nu face fata, chipsetul este destul de puternic incat sa tina inca vreo 2 versiuni noi de Android. Tableta mea e quad-core, mai mult decat suficient.

Nexus 4 fără ezitare.

Am putut să-mi aleg orice smartphone dar m-am oprit la Nexus 4.

Calitate foarte bună a construcției, ecranul este superb dacă-l calibrezi cum trebuie, Android-ul stock + pus un rom sau kernel e nebunie.

Uită-te la posturile mele că i-am zis ce pro-uri și contra-uri are pe un topic.