Clicky

Jump to content

Recommended Posts

@mesersmith, as vrea sa te intreb pe tine, ca posesor de SGN daca ai cumva probleme cu camera. La mine de o vreme, in anumite conditii de lumina, apare pe centru o pata rosiatica, estompata. Nu-i foarte evidenta, dar totusi deranjeaza. Fiind o "boala" la multe Galaxy-uri (am citit asta pe mai multe site-uri), ma intreb daca nu ai auzit de vreo solutie in acest sens!

Edited by cafta
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Am facut afirmatiile de mai sus avand ambele telefoane in fata, lipite unul de altul. Asa le-am testat. Nu am pretentia sa ma credeti, eu stiu ce vad cu ochii mei si pt. mine e suficient. Sau cine sti

Imi cer scuze, dar nu am inteles nimic din postul de mai sus. Poti sa rescrii ideea ceva mai clar? Haideti sa incercam sa folosim si semne de punctuatie, dar sa incercam si o constructie cat mai fl

Recunosc ca uneori sant cam confuz in exprimare, motiv pentru care imi cer scuze. Ideea era ca sant multumit de schimbarea SGN-ului cu HTC One X.

Stiu ca boala asta de care spui tu, se vedea pregnant la S2, desi eu nu am vazut-o la al meu, pe vremea cand il aveam

Nici la Note nu am observat deloc asa ceva, desi m-am uitat special.

Din ce am inteles, acea pata rosiatica apare cand filmezi/pozezi o foaie de hartie sau un perete alt.

Din pacate, nu am auzit de solutii de rezolvare, desi pe xda vorbea cineva cum ca, cu un alt rom, nu mai vedea pata.

Dupa ce ai avut Note, cu greu mai poti trece la un telefon cu ecran mai mic.

Cel putin asa simt eu ori de cate ori pun mana pe un telefon cu ecranul mult mai mic.

Confortul dat de Note e inegalabil.

In ceea ce priveste camera, teelfonul tau nu mai este in garantie?

O sa-l duc la garantie, dar presimt ca fara rezultat. Nu am absolut nici umpic de incredere in service-urile de aici, din Baia Mare. Vanzatoarea de la magazinul de unde l-am cumparat zice ca nu observa nici o defectiune, ca e doar impresia mea. Adevaru-i ca pata nu apare tot timpul si nu e usor sesizabila decat la o privire mai atenta. Nu stau tare bine cu engleza, ca m-as documenta mult mai amanuntit si poate as gasi o solutie pe site-uri straine. Da deh! ... daca la scoala "mi-am baut cerneala", acum suport consecintele. :(

De acord cu tine Cafta. Problema nu se observa decat pe fundal alb si chiar si pe luminozitatea scazute... dar are momente. La mine pe culoare maro sau spre portocaliu daca misc un pic camera si pulseaza:)). Dar toate astea din cand in cand. Eu am facut cateva poze si le-am pastrat, ti as recomanda sa faci lafel sa te duci uite "doamna" se vede pata roz? Desi nu stiu ce e de facut. Am vazut si un LG Optimus Sol.. la luminozitate scazute tot pata roz.. si stiu ca un HTC mai vechiut a avut aceasi problema cand aparuse, dar parca rezolvata ulterior.

Eu nu cred ca o sa-l repare cei din Baia Mare.

Probabil or sa-l trimita la Bucuresti, fara ca asta sa insemne ca e mai bine.

Dar daca stii cum sa pui problema, ai sanse de reusita.

Intr-un post mai vechi poavesteam despre tastatura de la un laptop f scump careia i-a zburat vopseaua de pe 2 taste.

Intre timp mi-a fost trimisa una din taiwan si mi-a fost schimbata in Bucuresti.

Deci, daca vrei, se poate, indiferent cat de mari si de puternici sunt producatorii.

Cum nu stau grozav la capitolul rabdare, mi-am luat azi dimineata HTC One X. Am apucat sa-l butonez putin si sant super incantat de jucarie. Din punctul meu de vedere telefonul face toti banii, asa ca tocmai ce s-a ivit un SGN disponibil pentru vanzare.

HTC One X se misca incomparabil mai usor decat Note! ... din ce in ce mai incantat de schimbare! :)

Dar la Note, ce anume iti mergea greu?

Din cate stiu, HTC-ul gestioneaza ceva mai bine aplicatiile din spate.

Posibil de la acest lucru sa ai senzatia de care vorbeai.

Dupa ce inchideai aplicatiile din task manager, tot greu se misca?

Quadrant = 4605 pct. Note-ul deschide si inchide mai greu aplicatiile, browsing-ul pe net este mai lent si asta cu restul aplicatiilor inchise in task manager. One X-ul raspunde aproape instant la comenzi.

Edited by cafta

Eu nu observ nimic din ce povestesti tu.

La trecerea de la S2 la Note, chiar nu am simtit ca ar merge ceva mai greu ultimul.

Acum si daca ar fi ceva, ar trebui sa se tina cont de rezolutia f mare pe care o are Note-ul si aceasta rezolutie trebuie gestionata de cineva.

Eu nu cred ca Samsung Note face asa ceva.. nu imi face mie SGS II ul, dar Note-ul cu 1,4 dual core. Acum totul tine de folosirea de zi cu zi.., dar cum am postat undeva un video htc one x vs SGS II dimpotriva parca. Adica mergeau lafel de bine chiar i-o lua inainte S II-ul la cateva chestii, dar Note-ul cu 1.4ghz nu cred ca ar face asa. Oricum quad core ul nu isi are rostul, poate e si ideea noastra ca merge mai bine fiind quad core :D. Cred ca daca facea un dual core de 2.0ghz samsungul poate S III si procesorul sa fie Exynos cred ca era cel mai bun macar pentru moment..

Edited by Razvann

Am facut afirmatiile de mai sus avand ambele telefoane in fata, lipite unul de altul. Asa le-am testat. Nu am pretentia sa ma credeti, eu stiu ce vad cu ochii mei si pt. mine e suficient. Sau cine stie, poate Note-ul meu e defect si atunci voi aveti dreptate! Oricum, pentru a va edifica, va sfatuiesc sa faceti ca mine, sa le incercati pe amandoua deodata, in paralel.