Clicky

Jump to content

Aplicatii Android pentru Internet Banking, plati utilitati si altele

Recommended Posts

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

BRD lansează ContAll, un serviciu mobil unde îţi poţi verifica conturile de la toate băncile

BCR: 24Banking BCR: eTokenBCR (Atentie: conform comentariilor, nu merge pe dispozitive rootate) Carpatica: m-token-CARPATICA (doar token pentru generarea codului de autentificare in Internet Banking

E util, dar numai in cazul in care te loghezi pe desktop, nu pe mobil. Astia s-au scarpinat cu mana stanga la urechea dreapta. Care softistu' lu' peste s-o fi gandit ca e fun sa inserezi coduri dintr

Posted Images

Chestia asta cu procent primit înapoi nu mă prea interesează. Comentasem acum ceva timp că la ING nu se văd plățile salvate. Se văd, dar dacă nu ești familiarizat cu noua interfață nu vei ști să le găsești în aplicația ING. Nu am plătit nimic deocamdată cu NFC la BT din cauza lenei și din cauza faptului că nu iau mereu telefonul de muncă cu mine la cumpărături.

M-am obișnuit cu interfața nouă și m-a ajutat în aplicația de mobil (care reflectă interfața nouă). Mi-a luat ceva timp pentru că nu e deloc intuitivă, dar acum văd și eu foloasele.

• 5 months later...

Poate nu are Root și se gândește daca să-și facă. Eu știam că nu merge. Mai demult erau ceva aplicații care ascundeau accesul Root pentru unele( BRD in cazul tău).
Mai nou unii spuneau că depinde de bootloader daca e blocat sau nu. Așteaptă să vezi ce zice cineva calificat. Avem destui mai nou pe forum :))

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Eu intradevar am renunțat la root & stuff. Telefonul merge super ok, iar aplicațiile bancare(am vreo 3) nu se împacă cu root.
De fapt de la S7 & S7 Edge nu am mai simțit nevoie de modding ;)

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk

Cu Magisk Hide merge. Nu merge panarama aia de aplicație de la BT. 
Aia de la BRD e de departe mai proasta, cea mai din astea mobile!

Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

De fapt, nu știu dacă există o aplicație bancară care să meargă cu root.
Serios ?!1bb69d2e39e2111f102040bff549206e.jpgfe4c84417a67de4cfa0aae6ab490e0f8.jpg

A, uitasem de BT. Cred că atunci când am renunțat la ei pe motiv de neprofesionalism de ultimă speță în materie de banking online, am avut o viziune: în viitor, BT, grijuliu cu clientul, va avea o aplicație care va merge pe telefoane rootate.

Pe bune, im par cei mai serioși , BRD sunt praf, Reiffeisen pretențioși, ING, olandezul zburător...nu am încredere, in alte bănci cu caracter grecesc nu mă inspiră : Alpha, Emporiki, Piraeus, nu vb de italieni, că nu mă las pe mana lor, Erste mamii lor mars repede...ce dracu a mai rămas ? Bancpost niste hoți, San paulo- vai de ei, italieni borați , Cec banc , putrezi de defecți, Baca Carpatica, pa, aia Românească pe duca , Libra, mici și buni ...Lumeni?!Praf sistem bancar românesc...

Apropo zi-mi cu cine banchezi să-ți spun cine ești...

Dupa o perioada de iOS, am revenit la android și culmea ca incă nu simt nevoia de root/custom rom. Asta în condițiile in care de la Samsung S2 până la S8 rootam telefonul în ziua în care îl cumparam.

Pentru reclame folosesc Block this care nu cere root.

Singurul motiv pentru care aș face root, este activarea high brightness mode pentru display. Încă sunt de părere că vizibilitatea display-ului la exterior este cam slabuta și puteau activa și cei de la Oneplus din soft, outdoor mode-ul similar cu cel de pe telefoanele Samsung. Mai ales că display-ul suporta chestia asta.

De aici și întrebarea mea. Dacă merită să renunț la aplicația bancara pentru un display mai luminos in exterior.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk