Clicky

Jump to content
Innoxius

Aplicatii Android pentru Internet Banking, plati utilitati si altele

Recommended Posts

6 hours ago, snaker445 said:

Dacă merită să renunț la aplicația bancara pentru un display mai luminos in exterior

Ai incercat sa vezi cum te descurci in browser?

UniCredit si la mine (cu aplicatie), dar si BT/Banca Romaneasca (fara aplicatii). Cea de la UniCredit mi-a functionat fara probleme cu Magisk Hide, acum o am pe telefonul "de la munca" care este virgin, fara root.

De obicei aplicațiile bancare nu prea merg pe telefoane cu root.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk

Eu folosesc BT și ING. Aplicația BT de banking merge cu root, dacă se ascunde root-ul. Nu am folosit atât de des aplicația ING. BT Pay, cea care foloselte NFC nu merge cu root, cred că verifică bootloader-ul, care e deblocat pe telefonul personal (LG G4). Cred că la următorul telefon (probabil S10 sau S10 plus) nu voi mai încerca root decât doar ca să instalez alt OS, când Samsung nu va mai oferi suport sau actualizări. Știu câte ceva despre BRD pentru că mulți colegi au conturi la BRD și se cam plâng de aplicația lor și de banking în general.

Bun serviciu, pentru cei care sunt clienti BRD si mai au conturi pe la alte banci, dar totusi e limitat si nu te ajuta sa scapi de aplicatiile celorlalte banci. Verificarea soldului e cam degeaba, ca tot vei fi nevoit sa faci tranzactii de pe conturile respective.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Libra este cu ani lumină la distanță...
Cel mai util serviciu: portare de bani.
E ca o plată online.
Fără comisioane la cel care plătește și fără comisioane la tine, cel care primești.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk