Clicky

Jump to content
Guest Deio

In cautarea tabletei (aproape)perfecte...

Recommended Posts

Guest Deio

Pretul. Variantele WiFi only sunt pe Exynos. Si variantele non LTE. Pretul dicteaza afara. Multi cumparatori pe afara se zgarcesc si la 50$, cam atat incepe sa fie diferenta intre WiFi only si 3G sau 100$ cu LTE.

Guest Deio

Note 3 e N9005, am facut inlocuire la furnizor ca m-am inteles bine cu ei, au fost de treaba si nu am mai dat diferenta. Am vrut N9005 pentru procesorul mai bun si pentru ca Exynos se incalzea. Desi parca la autonomie cu Exynos aveam putin mai bine, dar nu cu foarte mult.

Ideea de a-mi pune o tabletă pe mașină nu-mi dă pace deloc. Mi-a băgat puricele în blană.

Așadar, îmi trebuie o tabletă de minim 7 și maxim 8 inch, musai IPS, musai quad core, musai Bluetooth și GPS, musai slot de card.

M-am tot uitat pe net, am găsit câte ceva, însă nici nu vreau să dau o gălăgie de bani pe ea.

Cu toate astea, nu spun acum un buget, pentru că acesta este în funcție de cum mi se pune pata pe ceva.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Guest Deio

549 lei pret de lista pentru FonePad 7, nu pare a fi asa scump, mai ales ca nu il lasi in masina peste noapte :)

Ba îl las. Va fi integrat cu sistemul audio.

Câte core-uri are și ce model este? Vreau să-l caut și eu.

Guest Deio

Ai aici mai multe modele. In principiu sunt toate cu Intel Atom Z25xx si Android 4.2 sau 4.3. Unele au si posibilitate 4.4, pe site la Asus.

Nu te sfatuiesc sa il lasi in masina, chiar si integrat, pentru ca ti-o vor sparge doar de al dracului ce sunt. La unul i-au dat cu ranga pe bord, pentru ca nu au reusit sa ii fure sistemul audio (era integrat si incastrat in bord) si de ciuda, i-au spart tot bordul cu ranga, doar sa ii faca paguba.

Auzisem cu ceva ani în urmă că operatorul Gsm are posibilitatea să-ți ofere un fel de clonă a sim-ului pe care îl ai, conta cost.

Povestea asta ar fi foarte utilă dacă ai telefon pe mașină, cu sim propriu.

Din păcate, nu știu mate lucru despre asta, am auzit acum câțiva ani o bârfă în sensul ăsta.

Știe cineva ceva concret despre asta?

Te referi la faptul ca poti utiliza traficul aferent abonamentului telefon si pe tableta ? Exista, la vdf cu o taxa suplimentara, la ora gratuit, la telekom nu stiu.

Da, tot pe afară am auzit și eu că ar exista o astfel de opțiune cu plată.

Dar o să fac cu redirecționare, costurile suplimentare nu vor exista, am minute nelimitat în orice rețea.

Oricum, trebuie să fac telefonul să știe că a făcut pair cu tableta și să treacă pe redirecționare.

Mai mult, trebuie să pot alege dacă răspund de pe tabletă sau de pe telefon, că poate să fie piranda cu mine în mașină și poți să știi cine sună?

Nu Adi, cică cele două sim-uri ar avea același număr.