Clicky

Jump to content
Guest Deio

In cautarea tabletei (aproape)perfecte...

Recommended Posts

Guest Deio

Ia faceti voi un topic cu asa ceva, sa continuam acolo. :D Este mai mult decat interesant si util pentru multi dintre noi. Innoxius, faci tu? Pliz :)

Poate apare si de la BRD intre timp, am sa sun la banca sa intreb.

Puneti voi cu toate bancile care au asa ceva.

Guest Deio

E ok, continuam acolo. Daca fiecare rescrie partea lui, ma ocup eu sa steg posturile in plus.

Aici mai vorbim de tableta aia, cica perfecta :))

Salutare vreau sa i-mi iau si eu o tableta care va fi folosita la jocuri , filme , navigare  net , jocuri facebook , comentarii pe siteuri etc in prima faza mar fi interesat ceva de 10'' sau ceva apropiat (9 >9.7) am gasit la 1250 un  InfoTouch iTab 1012 3g (neaparat cu 3g pentru ca nu vreau sa stau la ea cu un adaptor si ii mai scade si calitatea internetului ) ce ma atrage la aceasta tableta este faptul ca primesti si cateva accesorii dragute , cei de la itab au un suport dragut si este de 10.1"  dar nu stiu cata incredere sa am in aceasta firma ,  si ar mai fi Nexus 7 varianta 32 gb cu 3 g petru un pic  mai mare fata de infoTouch  dar este mai de "firma" si o calitate mai buna ce ma ingrijoreaza la aceasta tableta este faptul ca in lumina soarelui se reflecta si se vad ca naiba urmele de pe ecran.

Tableta o sa fie cumparata in rate deci nu va putea fi returnata in caz ca nu sunt multumit de ea , astept pareri si sugestii 

Guest Deio

Mutat aici. Nu vrem sa poluam topicul cu Nexus 7, acolo vorbim doar de el.

Iti recomand la 1499, Asus MemoPad Smart 10. In rate, 10 rate, iese 150 lei.

Edit:

Am vazut ca doresti cu 3G. Ramanem la Nexus 7 3G 32GB. Avantaje:  Bateria 8 ore minim, real, nu glume, suport 3G foarte bun, calitate display impecabil, procesor grafic foarte bun, orice joc il joci.

Actualizari frecvente, de fapt, esti primul care le primeste, Nexus e Google :)

Daca este cineva aici care are nexus 7 si imi poate da cateva sfaturi si  aveti idee cam pe cand o sa inceapa promotiile pentru perioada de paste ca mai este o luna pana atunci 

Guest Deio

De Pasti vor fi promotii in mod sigur, daca va fi Nexus 7 in program, s-ar putea, nu am informatii complete inca. Depinde si de comercianti.

Oricum Mobilissimo va anunta pe forum sau pe site. Urmareste :)

Sfaturi despre ce ? Generale sau ai ceva concret de intrebat ?

Da generale , probleme daca au fost , buguri , aspect pozitive , aspecte negative 

Multumesc celor care au raspuns pana acuma 

Am pus mana pe 2 Nexus 7, unele aveau probleme cu update-urile OTA (le-a primit o perioada, apoi nu le-a mai primit). Se rezolva usor cu Nexus 7 Toolkit si cu imaginile de fabrica Google. Daca nu as fi vrut una de 10 inci, acum as fi avut un Nexus 7 cu 3G. Nu exista puncte slabe, poate doar ca nu are docking cu tastatura ca TF300TG-ul meu. Alege un Nexus 7, sta excelent in mana.

Să nu uităm că are și suport On-The-Go. Permite atașarea unui stick, hdd extern(dar cu alimentare separată), etc.

Eu am versiunea Wi-Fi only dar mai intru și pe 3G cu un stick de la Digi. Aveți nevoie de PPP Widget, custom rom și cablu OTG.

Mihai, e sfânt Google Nexus 7 Toolkit. Eu am versinea de donatori și merge ireproșabil, plus că-l poate folosi oricine cu un minim de cunoștințe.

De asemenea e excelent și pentru Nexus 4.

Andrey, are și un hardware decent, nu doar update-urile rapide. Pe segmentul de 7 inch nu este ceva  mai bun.

Edited by Tyler Durden

salutare as vrea sa imi cumpar o tableta dar nu ma pot hotara mam uitat la reviewri pe net mam interesat ....tot degeaba 

bugetul ar fi cam de 600 ron si mam uitat la 

Allview Alldro 2 Speed DUO SuperSlim

Allview Speed City SuperSlim

Mam uiatat la astea pt procesorul dual pe care il ofera dar nu ma pot hotara!sau dak aveti alternative ...ar fi perfect 

MULTUMESC ANTICIPAT

Daca vreti o tableta buna eu va recomand Evolio ARIA. Mie imi place foarte mult, design bun si costa putin avand in vedere caracteristicele. Imi place mult si pentru faptul ca e o tableta romaneasca, se misca foarte bine pe net si are o claritate a sunetului extraordinara. Daca doriti sa aflati mai multe detalii despre ea puteti sa va uitati pe site-ul de la mobilissimo.ro este acolo un review foarte bun la tableta.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Salutare, vreau sa imi achizitionez o tableta si am nevoie de ceva indrumare..Bugetul este undeva la 800-900 Ron.

Ma gandeam la Allview Viva Q8.. am vazut numai review-uri pozitive despre aceasta tableta. Totusi as dorii, sugestii, sfaturi.. in generam cam orice ce m-ar putea ajuta. 

Vrei 3G sau numai WiFi? Poti avea o tableta Nexus 7 (prima versiune) de la desigilate sau una noua pentru ceva in plus.