Clicky

Jump to content
Guest Deio

In cautarea tabletei (aproape)perfecte...

Recommended Posts

Guest Deio

E bun pretul, ma asteptam la 2000 lei. Nu prea gasesti altceva la suma asta cu specificatiile lui

Asa cred și eu. :(( Îmi place și g pad dar parca vroiam asus fiindcă e de 10 inch. Însa Gpad are specificații mai bine. Nu știu ce sa mai fac :((

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Edited by ionutzvip

Guest Deio

Performanta mai mare la GPad, ecran mai mare la Asus. Greu de decis :)

Varianta Asus ME302KL va ajunge pe la 2000, asa ca strans la buget, trebuie sa te decizi, sau sa astepti BF, o reducere cu siguranta va urma, dar nu cu mult

Am dat comanda pentru Gpad.Maine ajunge la mine. Mulțumesc Deio pentru sfaturile date și tuturor colegilor de pe forum.

S-a redus la o întrebare : ecran de 10 și mai putina performanta sau de 8 cu specificații in mare de s4. Mi-a plăcut Gpad de când s-a lansat dat cum zicea și Deio credeam ca ajunge in 2000 lei la noi. Personal aveam buget pentru tableta de 1400. Cred ca am făcut o alegere buna. ;-)

Personal vroiam de 10 inch fiindcă am avut un allwiew de 7 și mi se părea cam mic. Dar sa vad cum se simte cel de 8.

Guest Deio

Da, Adi are dreptate, se pare ca s-a gasit un nou "sweet spot", formatul de 8". Apple il are pe cel de 9.7 , atat de mult copiat inca in ziua de azi, dar au si 7.9, asa ca acolo e un punct si mai sensibil.

O fi punctul G al tabletelor ? :))

Si din moment ce a aparut MemoPad 8 , vine si un Nexus de 8", Note 8.0 exista, Lg Gpad, apoi Asus vine cu un Vivotab de 8 cu stylus din ianuarie 2014, tendinta se indreapta spre un compromis dintre spatiu de lucru si portabilitate.

Se vor vinde bine produse cu format de 8", inclusiv Apple mizeaza pe Mini 2, de aceea l-au facut la fel puternic ca pe Air.

Sa o stapanesti sanatos! Eu zic ca ai facut o alegere buna, 10inch era prea mult, dar asta constatai dula ceva timp de folosire. Nu e asa comoda, pe cand GPad are marimea eranului perfecta, zic eu. Asteptam si niste poze, dar mai ales impresii.

Trimis de pe Nexus 4

Ms la fel. Eu doar ce am primit g pad. acum imi fac toate setarile. Tot ce pot spune e ca este superba si nu regret alegerea facuta.Revin cu mai multe informații după ce o testez mai mult. Oricum îmi pare bine ca am ales varianta de 8 inci fiindcă este de ajuns de mare pentru nevoile mele. Mulțumesc tuturor pentru sfaturi.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk 4

În viitor probabil că orice dispozitiv cu ecran va avea touchscreen, un sistem de operare și diverse funcții smart.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Guest Deio

Comentariile de mai jos la articol sunt tari :))

"Cum imi fac poza selfie (narcisista) in baie acum?" :)):))

Eu o vad ca tableta pentru graficieni. Din aceia maniaci care au 6000$, sau mai mult, la noi in Euroland. Dar cu 2 ore maxim, s-ar putea sa fie buna pentru cei de la Romanii au Talent, care iti fac portretul in 60 secunde, ca se gata repede bateria. :))

Si cred ca tot mai multi proprietari de site-uri isi vor accesa conturile sau partea de administrare de pe acestea. Eu asa cred. Si de pe telefoane smart. Plus cumparaturile online vor fi cu atat mai numaroase cu cat se vor putea face de pe aceste device-uri.

Guest Deio

O noua tableta la orizont. Ii zice T300LA made by Asus.

Este un refresh cu Haswell la fostul TX300 aka Transformer Book.
T300 e mai bine lustruit si are port USB 3.0 full size, baterie mai mare si e mai robust.

Pretul, ehe, pretul e foarte bun. Luni aflu si pretul, va fi sub pretul multor retaileri.

Am revenit si cu pret. TX300 a fost 5800 lei, varianta cu Core i5 si 128GB SSD, T300LA este 4199 cu procesor imbunatatit, tot Core i5 dar Haswell si baterie mai mare.

Singurul minus la T300 ce il vad, e lipsa iluminatului tastaturii. Se poate rezolva cu un LED pe USB sau lampa de citit cu 9 lei de la Auchan, daca mai au :rolleyes:

Photo 07-12-13 14 53 22.jpg

Photo 07-12-13 14 54 18.jpg

Photo 07-12-13 14 55 34.jpg