Clicky

Jump to content
Guest Deio

In cautarea tabletei (aproape)perfecte...

Recommended Posts

Guest Deio

De acord, insa va fi ~2000 lei, poate nu dispune de buget. Varianta ME302KL cu S4 Pro este cu 99% hardware identic Nexus 7 2013 si este rapid, l-am avut vreo 3 saptamani ca sample si nu doream sa il mai dau inapoi :))

Mă tentează varianta 4g sper sa îl găsesc. Asta e prima alegere apoi varianta cu Intel

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4

Guest Deio

Cand il voi primi, te voi anunta. Eventual pot intreba la distribuitorii din tara, cam cand le intra pe stoc.

L-au avut cei de la emag dar nu mai au. Am zis sa aștept black Friday poate îl prind la un preț mai oky. Dacă nu, rămân la varianta cu procesor Intel.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Edited by ionutzvip

Salut! De cateva zile imi tot caut tableta ... si gasesc cateva sute de exemplare , mai ieftine, mai putin ieftine , mai de firma , mai chinezarie si asa mai departe. Am nevoie de sfatul vostru . Mi`as dori o tableta in primul rand pentru jocuri dar si sa se descurce bine cu internetul .  Dispun de 1400-1500 lei maxim si neaparat sa aibe 10'' inch sau cel putin  :D

Nu m`am hotarat , de aceea vreau niste sfaturi in alegerea tabletei , dar as vrea sa nu fie nimic legat de cei de la apple , m`am saturat de sistemul lor de operare si de toate dificultatile ce ni le prezinta .  :angry:

Guest Deio

Nici macar nu ai avut vreo tableta de la ei, vreo 1 an macar si deja te-au suparat :P

Uite, la 1399 lei, iti recomand Asus MemoPad 10 FHD ME302C, are raport pret/performanta bun, nu gasesti la nivelul asta de pret alta mai buna.

Nu m`am hotarat , de aceea vreau niste sfaturi in alegerea tabletei , dar as vrea sa nu fie nimic legat de cei de la apple , m`am saturat de sistemul lor de operare si de toate dificultatile ce ni le prezinta .  :angry:

De ce zici ca nu te-ai hotarat ? Excluzand Apple, e clar ce SO vrei. Ca nu cred ca in Windows Store gasesti atatea jocuri ca in Play Store ;)

Nici macar nu ai avut vreo tableta de la ei, vreo 1 an macar si deja te-au suparat :P

Uite, la 1399 lei, iti recomand Asus MemoPad 10 FHD ME302C, are raport pret/performanta bun, nu gasesti la nivelul asta de pret alta mai buna.

unde ai găsit cu prețul asta? Pe emag varianta cu 32 gb e 1650 lei

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Da e adevărat nu am avut tabletă de la apple dar am avut laptop , si 3 telefoane de la apple . Recent am achiziționat un samsung Galaxy III.

Dar care e mai buna  ? :wacko: 

ASUS MeMO Pad FHD 10 LTE sau ASUS MeMO Pad FHD 10 ME302C B)  

Ce are una fata de cealalta in plus sau in minus, in afara de procesor ? <_< 

Din non - experienta mea cred ca Qualcomm quad-core snapdragon s4 pro e mai bun ca Intel dual-core , nu? :D 

Si de unde o pot achizitiona pe oricare dintre ele?  :unsure: 

P.S. Multumesc foarte mult tuturor pentru ajutor si pentru sfaturi .  :) 

Edited by Mikey

Citește putin mai în urma. Deio a răspuns la întrebarea care e mai buna. Despre preț eu aici am cautat http://m.price.ro/index.php?action=q&text=Asus+MemoPad+10+FHD+ME302kl

@Deio ce părere ai despre lg g pad?

Edited by ionutzvip

Galaxy Tab are o rezolutie mai mica si cativa MHZ in plus la GPU, in rest sunt la fel. Parca Memopad are 2 GB RAM. Parerile sunt impartite, Samsung-ul ar fi mai bun si nu prea. Il trage in jos RAM-ul prea putin.

Trimis de pe Nexus 4

Guest Deio

Samsung are ecran 1280x800, se vad pixelii cand citesti ceva noaptea si iti fug ochii. Si Samsung si Asus au aceleasi procesoare cu Asus 2GB RAM si asta e mai bine.

Asus ME302KL e cu Snapdragon S4Pro ca Nexus 7 2013 si performanta ridicata (cam de 2.5 ori).

LG Optimus G Pad e foarte frumos, dar e de 8", poate putin cam mic la ecran, dar are APQ8064 600 series cu performanta ceva mai mare (~ cu 20% in plus ori in plus ca S4 Pro).

E problema de gusturi, cu dimensiunea ecranului. Daca avea stylus, era extrem de atractiva pentru studenti sau chiar profesori/manageri.

Pentru cei care cauta tableta, care sa mearga splendid in jocuri, nu exista altceva mai bun - iPad 4/5(sau Air) sau Mini 2. L-am vazut ieri in Mall la Orange, o sa caut sa iau si eu unul pentru testare "intensiva".

Multumesc mult baieti. :)  M`am lamurit cu totul acum , dar mai am o intrebare si gata  :D . La Asus MeMOPad FHD 10 ME302KL sau ME302C merge atasat un keyboard ? si daca da si e prin usb atunci merge orice tastatura cu usb atasata sau e una speciala? <_<

Si e singura tastatura care e conceputa pentru MemoPad 10 sau poate fi orice tastatura ce functioneasa prin bt ? Asta din link costa vreo 350 lei si mi se pare cam piperat pretu` . :-?