Clicky

Jump to content
Guest Deio

In cautarea tabletei (aproape)perfecte...

Recommended Posts

Nu știu cât de bine indică aplicația asta temperatura dar carcasa se încălzește simțitor. Snapdragon 800 / tab pro 8.4.

Later edit: printscreen din cpu-z adăugat

post-13813-0-19126800-1437570700_thumb.png

post-13813-0-39846300-1437570835_thumb.png

Daca tot a dezgropat cineva topicul asta, si eu sunt in cautarea tabletei perfecte. In jurul a 1500 - 2000 lei, neaparat cu 3G sau 4G, nu conteaza daca ruleaza Windows sau Android. Momentan n-am gasit una sa ma satisfaca, iar cele cu Windows de obicei au doar wi-fi

Sent from my LG G3-D855

pe comandă

post-499-143757389499_thumb.png

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Guest Deio

~2000 lei pot face rost, are un furnizor inca 2 bucati pe stoc. Poate se obtine si un mic discount... :D

@Deio Vine cu dock inclus? Care e diferenta intre Windows normal si Windows Bing? Primeste update la 10?

Sent from my LG G3-D855

Unde cautati voi, ca eu am gasit cu 1800 la marketonline

Sent from my LG G3-D855

Guest Deio

Doar 2 variante are pe stoc furnizorul, varianta Bing care e 99% identica Core Edition, doar are ca pagina Start la Exploder Bing

Cealalta varianta e TAL Windows 8.1 Pro si e mai scump de 2000 de lei, e vreo 2300 lei

Am dat si eu cautare pe goagal si vad ca exista unele cu 500 GB stocare in dock. N-am gasit la noi totusi

Sent from my LG G3-D855

Guest Deio

Exista si la noi, dar nu cu modem 3G/4G. Am eu pe stoc, se numeste Asus T100TAM si costa vreo 1750 lei parca, are HDD 500GB in docking.

Auzi, dar nu poti folosi modem DiGi pe USB? Ca eu la Surface asa fac :D

Hmm, ai dreptate. Eu ma gandeam doar la sim-ul de la Digi. Deh, obisnuit cu Android, am uitat complet. Atunci pot sa ma reorientez la ceva doar cu wi-fi.

Sent from my LG G3-D855

Guest Deio

Pai de asta ziceam si eu acum 2-3 postari, o am si eu la vanzare la acelasi pret. Sigur ca poti sa o cumperi, dar asigura-te ca ai factura la tableta si intreaba unde poti merge la service ca sa aflam daca oficial si autorizat se poate repara in caz de probleme. Unul din service-urile autorizate Asus sunt eu, ceilalti 2 sunt Depanero si ESC-IT. Altii nu exista autorizati in Romania.

Primeste Windows 10 update versiunea asta cu Bing? Am gasit-o si pe cel.ro si probabil o mai fi si pe alte site-uri, cam la acelasi pret. Un Surface 2 Pro ar fi fost ideal, dar nu mai vinde nimeni in Romania.

Sent from my LG G3-D855

Guest Deio

Scumpa :blink: :blink: :blink:  Tipic HP. Si nu, nu e "game changer", cu Atom nu joci GTA :))

Cred ca va fi cu Synaptics stylus, ca N-Trig a fost inhatat de Microsoft iar Wacom nu prea mai are treaba cu tablete, tot din cauza tehnologiilor proprietare.

Wacom e cea mai buna tehnologie.