Clicky

Jump to content
steff195

Samsung Galaxy Note II Modding

Recommended Posts

Stiu, eu i-am zis insa ca din playerul pe care il foloseste, caci exista posibilitatea sa foloseasca ori stock ori alt player. :D Eu, de exemplu, folosesc si recomand Poweramp...am testat multe, dar asta l-am si cumparat, de bun ce mi s-a parut. Chiar zilele trecute ma uitam de vreun player nou, care sa ma atraga cu ceva, si nu am gasit. Era doar o idee...

Edited by steff195

Nu am Note II, dar mie nu imi place PowerAmp, folosesc MortPlayer, imi place mult mai mult. Il folosesc de pe vremea cand am dat de Android pe HD-ul vechi.

[...]

Eu, dupa mai multe testate, am ramas la rom-urile facute de Wanam. Chiar zilele astea a scos 2.5. bazat pe build-ul UBDLL3 4.1.2, care, zice el: (UBDLL3 is newer than LL4/LL5/LL7, and it has a higher Change list!) Rom-ul e ca cel original la aspect, insa are niste optimizari sub capota :D [...]

Deci asa cum am promis,am instalat si eu acest rom.Revin cu impresii mai tarziu dupa ce apuc sa-l testez ;)

Ca și prima impresie.... telefonul se mișcă mai bine decât varianta stock. Cel puțin așa pare pt mine.

Și observ că bateria parcă nu se consuma așa de repede :)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Diferențe vizuale nu sunt, este exact ca cel stock. Modificările sunt sub capotă ;)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Eu folosesc Omega Rom V 11 care e si el bazat pe UBDLL3.Am incercat si Wanam si Android Revolution dar am ramas la Omega.E superb.Eu ma iau si dupa numarul de pagini pe Xda unde se regasesc aceste rom-uri si ma intereseaza si implicarea developerilor in ceea ce fac.Si Omega din privinta asta,chiar are parte de update-uri deosebit de rapide.

Bine ai venit, Narcis.

Speram sa adunam aici cat mai multi colegi, in ideea de a face schimb de idei, experiente, etc.

Sent from my GT-N7100 using Xparent ICS Tapatalk 2

Bine v-am gasit :)

Din ce am citit pe diverse topicuri ale fiecarui cooker, se pare ca acest UBDLL3 cam "trage" din baterie. Oricum, mai mult decat precedentul DLL7. Mi s-a parut si mie ceva, dar am zis ca o fi din cauza ca am tot stresat telefonul. Ma gandesc sa ma intorc la DLL7, dar parca as astepta sa vad cum e acel nou build, de Tailanda.

@narcis: Bun venit!

Vreau sa stii ca iti respect alegerea de care vorbeai, poate tie ti se potriveste, mie mi se pare cam aglomerat. In fine, sunt mai multe chestii care nu imi plac. Eu am fost intrebat ce folosesc si ce as recomanda, de aceea am zis de Wanam. Dar asta nu inseamna ca ceilalti nu vor altceva. Chiar recomand fiecaruia de pe aici sa incerce cat mai multe rom-uri si astfel va vedea care ii place mai mult. ;)

@narcis Welcome !.....desi eu sunt mai "tacut"....doar trag cu ochiul la ce fac cei din gasca, am simiti nevoia sa te felicit pentru achizitie.

Cele bune la toata lumea!

N-am Note II, dar va anunt ca a aparut un update 4.1.2 pentru o regiune, LL7 CSC=TSR. Deci update-urile nu s-au oprit, asa cum se discuta pe-aici.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Baieti, am cumparat Simplistic Control prin PayPal. E un add-on la Omega Rom. Poti face o gramada de lucruri in plus, pe langa ceea ce ofera rom-ul.

Poti sa face bara de sus cat de transparenta vrei, schimba ecranul de blocare, increase volum, camera sound, icoana de la baterie,iti scrie ziua saptamanii, o multime.Va pot da detalii despre ce si cum, mai amanuntit.

Ma intereseaza niste apk-uri sau ceva zip-uri care sa le instalez din recovery astfel sa imi schimb icoanele la semnal Gsm si semnal wi-fi.

Merci.post-1795-13590596238_thumb.jpg

Are cineva rom-ul stock Open Austria instalat, XXDLL7?

Ma gandeam sa-l pun si eu, dar mai apoi citeam despre el cum ca ar face drain la baterie ca prostu' si am zis sa mai astept.

Deio, Steff si Feri, voi ce rom-uri aveti acum?

Da, mi-a bagat puricele-n blana Steff cu doua softuri care maresc nivelul sunetului in casti si adauga si ceva bass.

Acum, incerc la titanium back-up sa vedem ce si cum stie sa faca, pentru ca nu l-am mai avut instalat pana acum.

Pana la urma, ce urmeaza sa faci?

Pui un stock? Ramai pe rom-ul asta?

Nu uita sa pui aici tot ce faci.

Dar presupun ca esti la serviciu si nu prea ai loc de intors acolo.

Pai am 2 optiuni.....

-ori reinstalez Wanam 2.5 din CWM

-ori bag un stock 4.1.2 prin Odin

Dar cum inca sunt la lucru...... :(