Clicky

Jump to content

Lg optimus 4x hd vs Acer cloudmobile

Recommended Posts

Eu as zice ca nu conteaza. Tegra 3 e vechi ca si tehnologie si in plus rupe la consum. Performanta nu o da o cifra din benchmark, ci este privita prin spectrul propriu al detinatorului telefonului respectiv. Benchmark-urile sunt pur facultative, si nu exprima adevarul in totalitate.

Oare chiar asa de vechi este Tegra 3?

Vreau sa vad ce scoruri mai obtineti in benchmark-uri cand telefonul este plin de aplicatii(eu am vreo 68 instalate din market+cele preinstalate).

Cand era telefonul(Note 2) mai gol am obtinut peste 6000 de pct in Quadrant,iar acum mai multe de 4200 de pct nu prea mai depasesc......cu toate ca telefonul merge impecabil ;)

Screenshot_2012-11-19-17-25-26.png

Screenshot_2013-01-08-18-37-09.png

nu stiu ce egalitate vezi tu, si asta mai ales in antutu

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=voq-W6NtCEw

A am uitat sa specfic ca acer avea facut root :) iar asta poate imbunatati performantele

Eu consider ca Tegra 3 este inca un procesor foarte bun,iar Tegra 4 va fi si mai bun ;)

Un test si cu Exynos :)

Deci s-ar merita un schimb?

Niste numere nu inseamna mare lucru. Nu ma bazez pe niste scoruri dintr-un benchmark decat daca fac comparatie intre 2 ROM-uri/2 kernel-uri pe acelasi telefon. Ai testat LG 4X?

Da varul meu are unul si se misca fluid parerea mea e ca la fel de fluid ca acer si diferentele dintre cele 2 telefoane nu sunt prea mari (doar daca faci root la acer ajunge sa fie aproape sau egal cu 4X) si cum ai zis nu cifrele sunt totul .

Eu zic ca root-ul nu afectează performantele telefonului.

Cu ce vrei sa faci schimb? Dacă este sa aleg intre Acer și Optimus 4x as alege optimus 4x ;)

Sent from my Galaxy Note 2

Da ar fi bun si asa cu, zici tu @Feri da faza naspa e ca la un procesor quad core se consuma bateria ff repede si plus de asta inca nu sunt jocuri aplicatii care sa necesite quad core.Asa ca daca ai un dual core puternic e destul de bine si mai e si faza cu update-urile si stiu ca LG se misca cam greu. As alege 4X doar pentru ecran care chiar daca nu are la fel de multi pixeli ca Acer tot e superb(ecranu)

Pe mine nu ma intereseaza acest telefon, insa am citit aici si i-am spus unui coleg despre el.

Lui am inteles ca-i place si ca o sa si-l ia. Mai departe, nu stiu, personal pe mine telefonul asta nu ma incanta decat prin raportul pret-performanta.

E drept ca inca nu l-am vazut si e posibil sa ma dea pe spate cand o sa-l vad.

Da,oricand as da un Acer pe un optimus 4x.In privinta bateriei.nu-ti face probleme,rezista cu brio Optimus 4x.

Ca si antivirus pe care il folosesc pe telefon....este TrustGo Security...si asta dupa ce am vazut un review pe Mobilissimo ;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trustgo.mobile.security&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50cnVzdGdvLm1vYmlsZS5zZWN1cml0eSJd