Jump to content
Mikefmv

HTC One X,se aude foarte incet

Recommended Posts

mi se intampla de cateva zile si se aude din ce in ce mai incet,desi volumul in call este dat la maxim.

a mai intalnit cineva problema?nu sunt sigur,dar a cam coincis cu update ul la 4.1.1

sau o fi doar fizic si trebuie inlocuit difuzorul?

volumul in timpul convorbirii.daca dau pe speaker, se aude ok, la muzica ok, in caști ok.cred ca e difuzorul de"ureche"daca se poate spune așa.problema e ca eu plec sâmbătă pentru 2 linii din țară, și mi e frica sa nu imi facă vreo figura, ca nu am timp sa îl duc in service.așa ca aștept poate sa mai întâmplat cuiva și are vreo soluție.

La mulți ani!

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Al meu nu are nimic. Am avut un moment cand am crezut ca si la mine e defect ceva, dar apoi mi-am dat seama ca e de vina apelantul, pentru ca vorbea prea incet sau era de vina iPhone-ul lui. Dar daca la tine se aude la toti incet... atunci s-ar putea sa fie vreo problema.

problema rezolvată.era pur și simplu murdar difuzorul.am băgat în el periuța de dinți și apoi aspiratorul și sa rezolvat.așa ca ori sunt eu prea împuțit, deși mă spăl destul de des (măcar o data pe lună :rolleyes ) ori este un defect pe care îl vor mai întâlni și alții.dacă observați bine difuzorul are niște găuri f.mici, și de la transpirație, praf etc.obturează sonorul.așa ca dacă mai are nevoie cineva de informație se poate lăsa aici, dacă nu se poate închide topic-ul.

spor!

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Si al meu se aude incet in convorbiri,poate tre sa pun periuta de dinti pe el ccine stie nu m am gandit la asta

Intradevar a avut dreptate cine a deschis topiccu am pus periuta de dinti la treaba si se aude f bine acuma ,ms de informatii

Mersi mike a mers numa periuta de aspirator nu a fost nevoie,pare ca nu esti singuru "jegos",:-)

Edit Mihai: foloseste te rog editarea, nu mai posta mai multe mesaje unul dupa altul. Multumesc :)

Edited by mesersmith
Si daca folosesti si limba romana, ai sanse sa inteleaga si colegii ce scrii tu acolo...

Mikefmv imi poti spune cum exact ai reusit sa bagi periuta de dinti si sa cureti difuzorul? Nu de alta, dar am observat si eu o scadere a volumului in timpul apelului, cu toate ca volumul in-call este la maxim. :D